fbpx

A 64. Grammy-díjra jelöltek - JAZZ 2022

2021. november 23.

Tegnap hirdették ki a Grammy-díjra jelöltek névsorát. A Grammy-díj átadás 2022. január 31-én lesz Los Angelesben. Idén Jon Batiste tarolt, 11 kategóriában jelölték, nyolcat kapott a WE ARE albumáért és még három jelölést a Soul filmzene komponálásért.

A tavasszal elhunyt Chick Coreát négy Grammy-díjra jelölték idén:  best improvised jazz solo kategóriában a Humpty Dumpty (Set 2); best jazz instrumental album kategóriában az Akoustic Band LIVE with John Patitucci and Dave Weckl; best Latin jazz album kategóriában az Eliane Elias’s Mirror Mirror; és a best classical compendium kategóriában a Plays albumot.

A jelöltek között van még Kurt Elling, Terence Blanchard, Esperanza Spalding, Randy Brecker, Steve Gadd Band, Ron Carter is. Rengeteg kategóriában jelentek meg jazz-zenészek, ahol eddig nem voltak. Pallai Péter két filmet is ajánlott az év folyamán, melyek egy-egy Grammy-díjra jelölést kaptak: a Summer of Soul című filmet a legjobb zenés film kategóriában jelölték, a The United States vs. Billie Holiday-t a Best Compilation Soundtrack For Visual Media kategóriába, vagyis a legjobban szerkesztett filmzene a vizuális médiában.

 

Album of the Year 2022

  • We Are –  Jon Batiste

  • Love For Sale –  Tony Bennett & Lady Gaga
  • Justice (Triple Chucks Deluxe) –  Justin Bieber 
  • Planet Her (Deluxe) –  Doja Cat 
  • Happier Than Ever –  Billie Eilish 
  • Back Of My Mind –  E.R. 
  • Montero –  Lil Nas X
  • Sour –  Olivia Rodrigo 
  • Evermore –  Taylor Swift 
  • Donda  –  Kanye West

Best Improvised Jazz Solo

  • Sackodougou   –  Christian Scott aTunde Adjuah, soloist
    Track from: The Hands Of Time (Weedie Braimah) 
  • Kick Those Feet  –  Kenny Barron, soloist
    Track from: Songs From My Father (Gerry Gibbs Thrasher Dream Trios) 
  • Bigger Than Us  –  Jon Batiste, soloist
    Track from: Soul (Original Motion Picture Soundtrack) (Various Artists) 

  • Absence  –  Terence Blanchard, soloist
    Track from: Absence (Terence Blanchard Featuring The E Collective And The Turtle Island Quartet) 
  • Humpty Dumpty (Set 2)  –  Chick Corea, soloist
    Track from: Akoustic Band Live (Chick Corea, John Patitucci & Dave Weckl)

 

Best Jazz Vocal Album

  • Generations –  The Baylor Project 
  • SuperBlue –  Kurt Elling & Charlie Hunter

  • Time Traveler –  Nnenna Freelon 
  • Flor –  Gretchen Parlato 
  • Songwrights Apothecary Lab  –  Esperanza Spalding

 

Best Jazz Instrumental Album

  • Jazz Selections: Music From And Inspired By Soul –  Jon Batiste 
  • Absence –  Terence Blanchard Featuring The E Collective And The Turtle Island Quartet  

  • Skyline –  Ron Carter, Jack DeJohnette & Gonzalo Rubalcaba 
  • Akoustic Band LIVE –  Chick Corea, John Patitucci & Dave Weckl 
  • Side-Eye NYC (V1.IV) –  Pat Metheny

 

Best Large Jazz Ensemble Album

  • Live At Birdland! –  The Count Basie Orchestra Directed By Scotty Barnhart 
  • Dear Love –  Jazzmeia Horn And Her Noble Force 
  • For Jimmy, Wes And Oliver –  Christian McBride Big Band 
  • Swirling –  Sun Ra Arkestra 
  • Jackets XL –  Yellowjackets + WDR Big Band

 

Best Latin Jazz Album

  • Mirror Mirror –  Eliane Elias With Chick Corea and Chucho Valdés 

  • The South Bronx Story –  Carlos Henriquez 
  • Virtual Birdland –  Arturo O'Farrill & The Afro Latin Jazz Orchestra 
  • Transparency –  Dafnis Prieto Sextet 
  • El Arte Del Bolero –  Miguel Zenón & Luis Perdomo

 

Best Contemporary Instrumental Album

  • Double Dealin' –  Randy Brecker & Eric Marienthal 
  • The Garden –  Rachel Eckroth 
  • Tree Falls –  Taylor Eigsti 
  • At Blue Note Tokyo –  Steve Gadd Band 

  • Deep: The Baritone Sessions, Vol. 2 –  Mark Lettieri 

 

Best Traditional Pop Vocal Album

  • Love For Sale  –  Tony Bennett & Lady Gaga 
  • Til We Meet Again (Live)  –  Norah Jones 

  • A Tori Kelly Christmas  –  Tori Kelly 
  • Ledisi Sings Nina  –  Ledisi 
  • That's Life  –  Willie Nelson 
  • A Holly Dolly Christmas  –  Dolly Parton 

 

Best Traditional R&B Performance

  • I Need You –  Jon Batiste 
  • Bring It On Home To Me –  BJ The Chicago Kid, PJ Morton & Kenyon Dixon Featuring Charlie Bereal 
  • Born Again –  Leon Bridges Featuring Robert Glasper 

  • Fight For You –  E.R. 
  • How Much Can A Heart Take –  Lucky Daye Featuring Yebba

 

Best Progressive R&B Album

  • New Light –  Eric Bellinger 
  • Something To Say –  Cory Henry 
  • Mood Valiant –  Hiatus Kaiyote 
  • Table For Two –  Lucky Daye 
  • Dinner Party: Dessert –  Terrace Martin, Robert Glasper, 9th Wonder & Kamasi Washington 

  • Studying Abroad: Extended Stay –  Masego

 

Best R&B Album

  • Temporary Highs In The Violet Skies –  Snoh Aalegra 
  • We Are –  Jon Batiste 

  • Gold-Diggers Sound –  Leon Bridges 
  • Back Of My Mind –  E.R. 
  • Heaux Tales –  Jazmine Sullivan

 

Best Global Music Album

  • Voice Of Bunbon, Vol. 1 –  Rocky Dawuni 
  • East West Players Presents: Daniel Ho & Friends Live In Concert –  Daniel Ho & Friends 
  • Mother Nature –  Angelique Kidjo 
  • Legacy + –  Femi Kuti And Made Kuti 
  • Made In Lagos: Deluxe Edition –  WizKid

 

Best Instrumental Composition

  • Beautiful Is Black –  Brandee Younger, composer (Brandee Younger) 
  • Cat And Mouse –  Tom Nazziola, composer (Tom Nazziola) 
  • Concerto For Orchestra: Finale –  Vince Mendoza, composer (Vince Mendoza & Czech National Symphony Orchestra Featuring Antonio Sánchez & Derrick Hodge) 
  • Dreaming In Lions: Dreaming In Lions –  Arturo O’Farrill, composer (Arturo O'Farrill & The Afro Latin Jazz Ensemble) 
  • Eberhard –  Lyle Mays, composer (Lyle Mays)

 

Best Album Notes

  • Beethoven: The Last Three Sonatas
    Ann-Katrin Zimmermann, album notes writer (Sunwook Kim) 
  • The Complete Louis Armstrong Columbia And RCA Victor Studio Sessions 1946-1966
    Ricky Riccardi, album notes writer (Louis Armstrong) 
  • Creation Never Sleeps, Creation Never Dies: The Willie Dunn Anthology
    Kevin Howes, album notes writer (Willie Dunn) 
  • Etching The Voice: Emile Berliner And The First Commercial Gramophone Discs, 1889-1895
    David Giovannoni, Richard Martin & Stephan Puille, album notes writers (Various Artists) 
  • The King Of Gospel Music: The Life And Music Of Reverend James Cleveland
    Robert Marovich, album notes writer (Various Artists)

 

Best Music Video

  • Shot In The Dark –  AC/DC
    David Mallet, video director; Dione Orrom, video producer 
  • Freedom –  Jon Batiste
    Alan Ferguson, video director; Alex P. Willson, video producer 

  • I Get A Kick Out Of You –  Tony Bennett & Lady Gaga
    Jennifer Lebeau, video director; Danny Bennett, Bobby Campbell & Jennifer Lebeau, video producers 
  • Peaches –  Justin Bieber Featuring Daniel Caesar & Giveon
    Collin Tilley, video director 
  • Happier Than Ever –  Billie Eilish
    Billie Eilish, video director; Michelle An, Chelsea Dodson & David Moore, video producers 
  • Montero (Call Me By Your Name) –  Lil Nas X
    Lil Nas X & Tanu Muino, video directors; Frank Borin, Ivanna Borin, Marco De Molina & Saul Levitz, video producers 
  • Good 4 U –  Olivia Rodrigo
    Petra Collins, video director; Christiana Divona, Marissa Ramirez & Tiffany Suh, video producers

 

Best Compilation Soundtrack For Visual Media

  • Cruella
    (Various Artists) 
  • Dear Evan Hansen
    (Various Artists) 
  • In The Heights
    (Various Artists) 
  • One Night In Miami...
    (Various Artists) 
  • Respect
    Jennifer Hudson 
  • Schmigadoon! Episode 1
    (Various Artists) 
  • The United States Vs. Billie Holiday
    Andra Day

 

Best Music Film

  • Inside –  Bo Burnham
    Bo Burnham, video director; Josh Senior, video producer 
  • David Byrne's American Utopia –  David Byrne
    Spike Lee, video director; David Byrne & Spike Lee, video producers 
  • Happier Than Ever: A Love Letter To Los Angeles –  Billie Eilish
    Patrick Osborne & Robert Rodriguez, video directors 
  • Music, Money, Madness...Jimi Hendrix In Maui –  Jimi Hendrix
    John McDermott, video director; Janie Hendrix, John McDermott & George Scott, video producers 
  • Summer Of Soul –  (Various Artists)
    Ahmir "Questlove" Thompson, video director; David Dinerstein, Robert Fyvolent & Joseph Patel, video producers

 

Best Immersive Audio Album

  • Alicia
    George Massenburg & Eric Schilling, immersive mix engineers; Michael Romanowski, immersive mastering engineer; Ann Mincieli, immersive producer (Alicia Keys) 
  • Clique
    Jim Anderson & Ulrike Schwarz, immersive mix engineers; Bob Ludwig, immersive mastering engineer; Jim Anderson, immersive producer (Patricia Barber) 

  • Fine Line
    Greg Penny, immersive mix engineer; Greg Penny, immersive mastering engineer; Greg Penny, immersive producer (Harry Styles) 
  • The Future Bites
    Jake Fields & Steven Wilson, immersive mix engineers; Bob Ludwig, immersive mastering engineer; Steven Wilson, immersive producer (Steven Wilson) 
  • Stille Grender
    Morten Lindberg, immersive mix engineer; Morten Lindberg, immersive mastering engineer; Morten Lindberg, immersive producer (Anne Karin Sundal-Ask & Det Norske Jentekor)

 Best Arrangement, Instruments and Vocals

  • The Bottom Line
    Ólafur Arnalds, arranger (Ólafur Arnalds & Josin) 
  • A Change Is Gonna Come
    Tehillah Alphonso, arranger (Tonality & Alexander Lloyd Blake) 
  • The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire)
    Jacob Collier, arranger (Jacob Collier) 

  • Eleanor Rigby
    Cody Fry, arranger (Cody Fry) 
  • To The Edge Of Longing (Edit Version)
    Vince Mendoza, arranger (Vince Mendoza, Czech National Symphony Orchestra & Julia Bullock)